Informacje

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Szkło metaliczne - szkło, metal, a może... plastik?

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 23 maja 2024 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Szkło metaliczne - szkło, metal, a może... plastik?, który wygłosi dr hab. Zbigniew Śniadecki, prof. IFM PAN.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Auksetyki - materiały przyszłości

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 1 marca 2024 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Auksetyki - materiały przyszłości, który wygłosi dr inż. Jakub Narojczyk.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Dlaczego samoloty (nie) latają?

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 11 kwietnia 2024 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Dlaczego samoloty (nie) latają?, który wygłosi dr Piotr Graczyk.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Wykład z cyklu Fizyka Warta Poznania

Plakat wykładu z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Herbata w laboratorium - ulubiony napój, a może materiał do badań?

Instytut Fizyki Molekularnej zaprasza 22 stycznia 2024 roku o godzinie 11:00 na wykład on-line z cyklu Fizyka Warta Poznania pt. Herbata w laboratorium - ulubiony napój, a może materiał do badań?, który wygłosi dr Arkadiusz Frąckowiak.

Więcej informacji na stronie Fizyka Warta Poznania.

Zaproszenie na interdyscyplinarną konferencję

Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL

W imieniu Fundacji na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL zapraszamy do udziału w konferencji pn. Interdyscyplinarność kluczem do rozwoju (21-24 marca 2024 r.), która została objęta przez Instytut Fizyki Molekularnej PAN honorowym patronatem.

Zachęcamy do udziału w tej wyjątkowej konferencji, a osobom zainteresowanym udziałem w wydarzeniu życzymy owocnych spotkań oraz inspirujących dyskusji naukowych.

Wizyta Profesora Richarda Buchnera

W dniach 25-30 września br. w naszym Instytucie gościliśmy Prof. Richarda Buchnera z Uniwersytetu w Ratyzbonie, który jest znanym i cenionym na świecie ekspertem w dziedzinie badań własności dielektrycznych, oddziaływań i dynamiki molekularnej cieczy. Przyjazd Profesora wiązał się z uruchamianą w IFM PAN unikatową na skalę światową aparaturą pochodzącą z Uniwersytetu w Ratyzbonie, umożliwiającą przeprowadzenie pomiarów właściwości dielektrycznych cieczy w zakresie mikrofalowym od 1 do 50 GHz. Głównym celem wizyty było opracowanie wspólnie z dr Iwoną Płowaś-Korus z Zakładu Fizyki Ciekłych Kryształów i Układów Dielektrycznych nowej metody kalibracji i wykonanie pomiarów testowych. W trakcie wizyty nasz gość wygłosił również seminarium instytutowe.

Czytaj więcej...

Podziękowania za NN’23

Podczas tegorocznej Nocy Naukowców nasz Instytut odwiedziła rzesza uczestników spragnionych wiedzy i nastawionych na dobrą zabawę w odkrywaniu niezwykłego świata nauki. Szeroka oferta programowa przygotowana przez naszych pracowników została odebrana przez gości w sposób bardzo pozytywny, często radosny i entuzjastyczny. Szczególne podziękowania kierujemy do Organizatorów Nocy Naukowców w IFM PAN za trud włożony w organizację tego przedsięwzięcia. Dziękujemy również naukowcom prezentującym wyniki badań w laboratoriach, animatorom pokazów i warsztatów, twórcom materiałów filmowych, wolontariuszom oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do usprawnienia przebiegu wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tegorocznej edycji Nocy Naukowców w IFM PAN.

Seminarium instytutowe - prof. Richard Buchner

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk zaprasza na wykład pt. Ion pairing and solution chemistry – A conflicting relation, który wygłosi prof. Richard Buchner (Institut für Physikalische und Theoretische Chemie, Universität Regensburg, Niemcy).

Wykład odbędzie się w auli Instytutu Fizyki Molekularnej PAN, dnia 27 września 2023 roku o godzinie 13:00.

Strona 1 z 33