BIP

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki 2023

W dniach 12-20 maja odbył się XXVI Poznański Festiwal Nauki i Sztuki. Nasi pracownicy wzięli czynny udział w wydarzeniu, które zachęcało wszystkich przybyłych gości i uczestników do „Śmiałego odkrywania świata”.

Poznański Festiwal Nauki i Sztuki powstał z pasji i potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także poczuciem misji popularyzacji nauki i sztuki - nauka jest sztuką, a sztuka nauką. Festiwal przez lata jest miejscem bezpośrednich spotkań naukowców, dydaktyków i praktyków z młodymi odbiorcami, którzy z pasji do nauki i sztuki, czy choćby ciekawości, kierowali swoje kroki w stronę naukowej sceny.
Tegoroczna edycja XXVI PFNiS odbyła się pod hasłem „Śmiało odkrywaj świat” (15-20 maja 2023). W Festiwalu aktywny udział wzięli nasi naukowcy. 17 maja w Pałacu Działyńskich, siedzibie PAN w Poznaniu, dr hab. Iwona Olejniczak, dr inż. Arkadiusz Frąckowiak, dr inż. Magdalena Knapkiewicz, dr inż. Sylwia Zięba, dr inż. Adam Mizera, dr inż. Karol Synoradzki, inż. Zuzanna Nowacka oraz inż. Justyna Szymaniak prowadzili pokazy z doświadczeniami dla dzieci i młodzieży. Łącznie w pokazach wzięło udział ponad 180 dzieci.

https://festiwal.amu.edu.pl

 

Tło strony

Żel fizyczny utworzony przez żelator methyl-4,6-O-(p-nitrobenzylidene)-α-D-glukopyranozę z butanolem w stężeniu 2%, obraz z polaryzacyjnego mikroskopu optycznego