BIP

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk

NOC NAUKOWCÓW po raz piąty w IFM PAN

Już 30 września o godz. 16:00 w naszym Instytucie rozpocznie się kolejna Noc Naukowców.

W tym roku mamy wyjątkowe powody do radości, gdyż będziemy świętować mały jubileusz – już po raz piąty IFM PAN bierze udział w wydarzeniu, które ma na celu przybliżyć społeczeństwu zakres działania naukowców. Chcemy stworzyć okazję do wzajemnego poznania się w atmosferze dobrej zabawy i interesujących sposobów popularyzacji nauki. Nasi naukowcy przygotują dla Państwa wiele atrakcji i niespodzianek, m.in. ciekawe eksperymenty, warsztaty, zwiedzanie laboratoriów badawczych. „W Labiryncie Fizyki” postaramy się dowieść naszym gościom, że „Przyszłość Ziemi jest możliwa dzięki stałej współpracy naukowców z różnych dziedzin”, zgodnie z tezą projektu Unii Europejskiej HORIZON-MSCA-2022-CITIZENS-01. Zachęcamy do zapoznania się z programem przygotowanym przez naszych pracowników oraz stroną Nocy Naukowców w IFM PAN.

Cieszymy się niezmiernie, że w tym roku będziemy mogli spotkać się bezpośrednio a nie jedynie online, jak to miało miejsce podczas dwóch poprzednich edycji. Rejestracja na poszczególne wydarzenia dostępna jest online na stronie: https://www.poznan.nocnaukowcow.pl.

Serdecznie zapraszamy do IFM PAN: https://youtu.be/zpZvfhu3q6I

Tło strony

Żel fizyczny utworzony przez żelator methyl-4,6-O-(p-nitrobenzylidene)-α-D-glukopyranozę z butanolem w stężeniu 2%, obraz z polaryzacyjnego mikroskopu optycznego