BIP

Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk

„NIGHT FOR EARTH” 2020 w IFM PAN

Komisja Europejska

Nasz Instytut został oficjalnym partnerem i współorganizatorem Nocy Naukowców w Poznaniu oraz beneficjentem projektu H2020-MSCA-NIGHT-2020 "Scientists from various fields teach us how to care for the planet on a daily basis. Nightforearth" (European Researchers' Night), Horizon 2020 (EU). Wniosek o finansowanie tegorocznego wydarzenia otrzymał maksymalną liczbę punktów od Komisji Europejskiej. Koordynatorem projektu ze strony Instytutu Fizyki Molekularnej PAN jest dr inż. Dorota Dardas.

Noc Naukowców (Researchers' Night ) w Instytucie Fizyki Molekularnej PAN organizowana jest już od dwóch lat. Do tej pory, odbywała się ona pod postacią wydarzenia „W labiryncie fizyki”, które towarzyszyło ogólnoeuropejskim obchodom „Nocy Naukowców”.

Z uwagi na aktualną sytuację epidemiczną, data wydarzenia została przesunięta na 27 listopada 2020, a program i sposób organizacji będziemy na bieżąco dostosowywać do zmieniających się warunków.

Tło strony

Żel fizyczny utworzony przez żelator methyl-4,6-O-(p-nitrobenzylidene)-α-D-glukopyranozę z butanolem w stężeniu 2%, obraz z polaryzacyjnego mikroskopu optycznego