Cart

poniedziałek, 18 marzec 2024

Instytut organizatorem pierwszej w Polsce Wystawy Wodorowej

Od 16 marca do 15 czerwca 2024 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich udostępniona została Wystawa Wodorowa, której organizatorem jest nasz Instytut. To pierwsza tego typu wystawa w Polsce otwarta dla szerokiej publiczności. Celem przedsięwzięcia jest budowanie pomostu pomiędzy nauką a społeczeństwem w kontekście roli wodoru w przemyśle i gospodarce oraz podniesienie świadomości jego znaczenia w „zielonej” i zrównoważonej przyszłości. Na ponad 200 metrach kwadratowych powierzchni wystawienniczej znajduje się wiele informacji i eksponatów, dzięki którym zwiedzający wystawę mają dostęp do rzetelnej i aktualnej wiedzy oraz mogą przekonać się, dlaczego transformacja energetyczna jest tak ważna dla bezpieczeństwa naszej planety. W ramach wydarzenia utworzono także punkt informacyjno-konsultacyjny z dostępem do opinii ekspertów w dziedzinie wodoru. 

Wystawa Wodorowa stanowi element projektu pn. "Wodór – odpowiedź naukowców na wyzwania energetyczne, klimatyczne i środowiskowe" (kierownik: dr inż. Łukasz Lindner) realizowanego przez Instytut w ramach programu „Społeczna Odpowiedzialność Nauki II”, finansowanego ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (POPUL/SP/0387/2023/01).

Więcej szczegółów na temat wystawy pod adresem www.wodor.edu.pl.

Odnośniki do materiałów prasowych:
https://wpoznaniu.pl/jedyna-taka-wystawa-wodorowa-w-polsce-otwiera-sie-w-poznaniu-wejscie-na-nia-bedzie-darmowe/

https://www.linkedin.com/posts/idea3w_3w-idea3w-wodaejr-activity-7174422168221433856-GkaI?utm_source=share&utm_medium=member_desktop

poniedziałek, 18 marzec 2024