Cart

poniedziałek, 04 wrzesień 2023

Finał Ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcyjnego (druga edycja)

W piątek, 10 czerwca 2022 roku, w IFM PAN odbył się Finał Drugiego Ogólnopolskiego Konkursu Konstrukcyjnego pt. „Fizyka w ruchu”. Tym razem celem konkursu było zbudowanie prototypu kapsuły (z jajkiem na pokładzie), która wyrzucona z wysokości ok. 7 m pokona możliwie największą odległość a spadając na ziemię uchroni wyjątkowego „pasażera” przed uszkodzeniem.

W zaciętej rywalizacji wzięło ponad 30 drużyn z całej Polski. Zwycięzcami konkursu zostali: Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu (I miejsce), CLVII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie z Warszawy (II miejsce), oraz III LO im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie (III miejsce) - zobacz szczegółowe wyniki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i udział w konkursie, a organizatorom za jego sprawne przeprowadzenie. Oddzielne podziękowania kierujemy do Ministerstwa Edukacji i Nauki za wsparcie tej formy edukacji i popularyzacji nauki (SONP/SP/513407/2021).

Dzięki zaangażowaniu i pasji uczniów, ich nauczycieli i wielu innych osób, ta wyjątkowa forma nauki przez zabawę pozwoliła nie tylko na wykorzystanie zdobytej dotychczas wiedzy z zakresu fizyki, ale również na wprowadzenie własnych rozwiązań, które dzięki ogromnej pomysłowości i kreatywności uczestników umożliwiły sprostać temu, jak się okazało, wcale niełatwemu wyzwaniu.

Zobacz skrót filmowy z wydarzenia:

Zobacz również fotogalerię:

poniedziałek, 04 wrzesień 2023