Działamy
od
1870 DNI

33 wykładów

Instytut Fizyki Molekularnej PAN

Smoluchowskiego 17, 60-179 Poznań

Fizyka Warta Poznania - FWP

Wykłady popularnonaukowe Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk

Wykłady popularnonaukowe Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk

W roku 2019 w murach naszego Instytutu powstał pomysł przygotowania kilku otwartych wykładów popularnonaukowych dla osób, które interesują się naukami przyrodniczymi takimi jak fizyka, chemia, geologia czy geografia. Swoją inicjatywę nazwaliśmy „Fizyka Warta Poznania". Wykłady dedykujemy zarówno miastu, w którym pracujemy, czyli społeczności Poznania, jak również wszystkim, którzy są ciekawi otaczającego nas świata.

Wykłady kierujemy do tych, którzy w szkole rozpoczynają swoją przygodę z fizyką, których nurtują pytania związane ze zjawiskami fizycznymi, nowymi materiałami, technologiami i metodami współczesnej fizyki, a także kwestiami, które na pozór wcale nie dotyczą fizyki. Jak również do tych osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i horyzonty o informacje z renomowanego instytutu badawczego posiadającego ugruntowaną wiedzę i doświadczenie w szerokim zakresie nauk fizycznych.

W 2022 roku projekt "Fizyka Warta Poznania" otrzymał finansowanie Ministerstwa Edukacji i Nauki w programie "Społeczna Odpowiedzialność Nauki" w module "Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu" SONP/SP/512667/2021.

Od października 2023 rozpoczęliśmy realizację następnego projektu "Fizyka Warta Poznania", który uzyskał finansowanie w ramach programu MNiSW "Społeczna odpowiedzialność nauki II" POPUL/SP/0388/2023/01.

 

Komitet Organizacyjny w składzie:

  • dr hab. Maria Pugaczowa-Michalska - koordynatorka
  • dr hab. inż. Michał Bielejewski
  • dr hab. Joanna Kowalczuk
  • dr inż. Łukasz Lindner

Strona internetowa i realizacja wykładów on-line:

  • mgr Paweł Leśniak
  • mgr inż. Dawid Konieczny
PATRONAT